Minden országnak mindenben megvan a saját kultúrája. Pontosabban, az élet minden területén van valami megszokásuk.
Egy ember lakásából sokszor meg lehet mondani azt is, hogy melyik országból való, nem csak azt, hogy milyen a személyisége. Persze, ez nagy általánosítás, de gondoljunk csak bele, mennyi minden megállapítható egy emberről csupán a lakása látványából.
A fürdőszoba is ilyen. Egy sima fürdőszoba sokat elárul a gazdájáról. Az, hogy milyen színeket kedvel teljesen alap, de az is sokat mondhat a hozzáértőknek, hogy mondjuk van-e növény a helységben, vagy hogy milyen díszítőeszközöket használt, vagy nem használt.
Az európai trendek nagyon hasonlóak a fürdőszobák területén, szokványos a csempe, a kád vagy a zuhanyzó. De ha kicsit távolabbra tekintünk, mondjuk Ázsiába, akkor máris sokkal furcsább megoldásokat találhatunk. Nálunk az a bevett szokás, hogy vagy kád vagy zuhanyzó, vagy mindkettő, de akkor általában nem egyszerre használjuk őket. Távol-Keleten viszont az a hagyomány, hogy mielőtt kádba szállnának a család tagjai, mind lezuhanyoznak, már eleve tisztán ülnek be a kádba és mindenki szépen sorban ugyanazt a vizet használja. Pont ezért a világ másik részén kádfűtő berendezéseket is vásárolhatunk, amelyekkel melegen tarthatjuk a fürdővizet, míg mindenki megmártózik benne.
Európán belül a fürdőszobák között a legnagyobb különbség a fürdőszoba csempe színében és méretében található.
Minden évben van egy aktuális trend, amit mi vagy követünk, vagy elhatárolódunk tőle. Ezek a trendek aktuálisan mindig más méretű és színű csempékből állnak.
A furdoszobaotletek.hu oldalon rengeteget lehet olvasni a csempékről.
Alapvetően a legnagyobb különbségek szerintem a színben rejlenek. Az, hogy nagy, vagy kis méretű csempéket használunk szerintem már a fürdőszoba méretéből adódik.
A fürdőszoba csempe gondos kiválasztása a legfontosabb egy fürdőszoba berendezésekor. A csempe ugyanis tükrözheti a személyiségünket. Vannak, akik praktikus szempontokat tartanak szem előtt és vannak, akik inkább a szépségre mennek. Bármelyik csoportba is tartozunk, az ízlésünk biztosan jól kivehetően meg fog jelenni a fürdőszobánk berendezésén.
Általánosan azt mondhatjuk, hogy a fehér a legkedveltebb csempe, mivel optikailag nagyítja és világosítja a teret. Sokan viszont nem kedvelik, mert nagyon steril.
A vizesblokkokban szívesen használnak víz színű, vagy ezzel összhangban levő csempéket és mintákat, ezzel nem nagyon lehet mellé lőni.
Vannak viszont olyan emberek, akik a föld színeket és a különleges, anyagában mintás burkolóanyagokat kedvelik. Sokan választják ezeket a különleges darabokat úgy is, hogy a trendek a minimalizmus felé mutatnak.
Persze nem érdemes a folyamatosan változó trendekre hagyatkozni, tanácsos a saját ízlésünket is belekeverni.
Az igazán egyedi burkolatok szerelmesei dekorálásra használhatják a dekorcsíkokat, mozaikokat. Ezek használatával és vegyítésével bármilyen hatást elérhetünk a fürdőnkben.
A padlólapokat érdemes mindig a csempe színéhez választani. Az egyes csempékhez illő lapokat gyakran a csempével összecsomagolva is meg lehet venni, így biztosan harmonizálni fognak egymással, de persze nyugodtan választhatunk más színeket is. Például kedvelt a sötét-világos kontraszt alkalmazása is.
A fürdőszoba berendezése természetesen több, mint sima csempe válogatás, de azt hiszem ez a legnehezebb része az egésznek. Az interneten rengeteg ötletet és tippet olvashatunk, így ha valaki nem biztos a dolgában, akkor nyugodtan forduljon mondjuk a http://furdoszobaotletek.hu oldalhoz, ahol az egyes csempék sokkal jobban ki vannak fejtve, illetve a tervezés szakaszához kapcsolódóan is rengeteg jótanácsot lehet találni náluk. A fürdőszoba felújítás vagy berendezés így zökkenőmentesen haladhat.